GSK GİZLİLİK BEYANI
Veri Toplama

Bu site Antibiyotik Direnci duyarlılık kampanyası için hazırlanmıştır ve bu sitede herhangi bir şekilde veri toplanmamaktadır. Kullanılan tüm içerikler ve görseller kurgudur, gerçek olay ve kişilerle ilgisi bulunmamaktadır.

IP Adreslerinin Kullanımı

Bir IP adresi, İnternet hizmeti sağlayıcınızda oturum açtığınızda veya kurumunuzun yerel alan ağı (LAN) veya geniş alan ağı (WAN) üzerinden otomatik olarak bilgisayarınıza atanan bir dizi rakamdır. Web sunucuları bilgisayarınızı, çevrimiçi oturumunuz sırasında atanan IP adresiyle otomatik olarak tanır.

GSK veya bizim için çalışan üçüncü şahıs şirketleri, sistem yönetimi veya web sitelerimizin kullanımını denetlemek için IP adreslerini toplayabilir. Ayrıca web sitelerimizin kullanım koşullarıyla uyumluluğun yerine getirilmesi amacıyla veya hizmetlerimiz, web sitelerimiz veya diğer kullanıcıları korumak amacıyla gerekli gördüğümüzde web sitelerimizin kullanıcılarını tanımlamak için de IP adreslerini kullanabiliriz.

Tanımlama Bilgileri (Çerezler)

Web sitelerimiz ve mobil uygulamalarımız “tanımlama bilgileri” denilen bir teknoloji kullanır. Bir tanımlama bilgisi, bir sunucu tarafından sabit diskinize yerleştirilen küçük bir metin dosyasıdır. Tanımlama bilgileri, web sitelerimiz ve mobil uygulamalarımızın size bir birey olarak yanıt vermesine olanak tanır. Web sitesi veya mobil uygulama, tercihleriniz hakkında bilgiler toplayarak veya bu bilgileri hatırlayarak eylemlerini sizin ihtiyaçlarınız, beğenileriniz veya beğenmediklerinize göre özelleştirebilir. Örneğin bizim sunucumuz, bir web sitesini ziyaret ederken parolanızı birçok kez girmemeniz için bir tanımlama bilgisi düzenleyebilir.

Tanımlama bilgilerini kabul veya reddetmeyi tercih edebilirsiniz. Birçok web tarayıcısı tanımlama bilgilerini otomatik olarak kabul eder ancak genellikle, tarayıcınızın ayarlarını kendi tercihinize göre tanımlama bilgilerini reddedecek veya bir tanımlama bilgisi kaydedilmeden önce uyarı verilecek şekilde değiştirebilirsiniz. Lütfen bu işlevler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve tanımlama bilgileri tercihlerinizi belirlemek için İnternet tarayıcınızın talimatlarına veya yardım sayfasına başvurun.

Tanımlama bilgilerini reddetmeyi tercih ederseniz web sitelerimiz veya ziyaret ettiğiniz diğer web sitelerinin etkileşimli özelliklerinden tam olarak faydalanamayabilirsiniz. Tanımlama bilgilerimizle ilgili ek bilgiler için global Tanımlama Bilgileri İlkelerimiz bölümüne göz atın.

Diğer Web Sitelerine Bağlantılar

Web sitelerimiz ve mobil uygulamalarımızda bazen üçüncü şahıs web sitelerine bağlantılar bulunabilir. Bu Gizlilik Beyanı bu web siteleri için geçerli değildir. Bağlantı verilen bir siteye girmeyi seçerseniz, bu gibi sitelerin kullanılabilirlik durumundan sorumlu olmadığımızı, bu siteleri denetlemediğimizi ya da desteklemediğimizi ve aşağıdaki hususlarda doğrudan veya dolaylı olarak yükümlülük kabul etmediğimizi onaylamış olursunuz:

  • bu web sitelerinin kişisel bilgilerinizi nasıl işlediği
  • bu web sitelerinin içeriği
  • diğer kişilerin bu web sitelerini kullanım amaçları.

Bir kişisel bilgi girmeden önce lütfen erişim sağladığınız her web sitesi veya mobil uygulamada bulunan yasal ve gizlilik beyanlarını okuyunuz.

Web Sitelerimiz ve Mobil Uygulamalarımızın Çocuklar Tarafından Kullanılması

Aksi açık bir biçimde belirtilmedikçe, bu Gizlilik Beyanının görüldüğü web siteleri ve mobil uygulamalar 13 yaşının altındaki çocukların ilgisini çekmek için amaçlanmamış ya da tasarlanmamıştır. Web sitelerimiz veya mobil uygulamalarımız aracılığıyla bu yaş grubundan ziyaretçilerin kişisel bilgilerini isteyerek toplamayız. 13 yaşının altındaki çocukların kullanımı için tasarlanmış web siteleri veya mobil uygulamalarda biz, sadece bir ebeveyn veya koruyucunun açık rızasıyla kişisel bilgi toplarız.

Değişiklikler

Bu Gizlilik Beyanı zaman içinde güncellenebilir. Yaptığımız değişikliklerin esaslı nitelikte olması halinde, web sitelerimiz veya mobil uygulamalarımıza ve ilgili lisans anlaşmalarına bu değişikliklerle ilgili bir bildirim gönderebiliriz. Topladığımız kişisel bilgilerin korunmasına nasıl yardımcı olduğumuzdan haberdar olmanız için bu “Gizlilik Beyanı”nı düzenli olarak incelemenizi tavsiye ederiz. Web sitelerimiz ve mobil uygulamalarımızı sürekli olarak kullanımınız, Gizlilik Beyanı ve güncellemelerini kabul ediyor olduğunuz anlamına gelir. Bu Gizlilik Beyanında daha sonra yapılan değişiklikler, değişiklikten önce toplanan veriler için geçerli olmayacaktır.

Bu Gizlilik Beyanı en son 20 Ekim 2016 tarihinde güncellenmiştir.

İletişim Bilgileri

“GSK,” “biz,” “bize,” ve “bizim” referansları, GlaxoSmithKline PLC ve yan kuruluşlarına verilen referanslardır. Lütfen bu Gizlilik Beyanına ilişkin sorularınız, yorumlarınız ve taleplerinizi aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak yerel GSK bağlı kuruluşuna iletiniz. Bizimle iletişim kuracaksanız, lütfen ziyaret ettiğiniz web sitelerinin isimlerini ve sizinle nasıl iletişim kuracağımızı da belirtin.

Türkiye’de GSK ile iletişim kurmak için 444-5-475 numaralı telefonu arayın.

İngiltere'de GSK ile iletişim kurmak için 0808-234-6680 numaralı telefonu arayın.

ABD'de GSK ile iletişim kurmak için 1-866-475-3844 numaralı telefonu arayın.

Diğer GSK konumları için iletişim bilgilerini aşağıdaki web sitesinde bulabilirsiniz: http://www.gsk.com/en-gb/contact-us/worldwide/